sobota, 14 sierpnia 2010

Pomagamy powodzianom

Całkowity dochód ze sprzedaży losów na loterii, ceramiki oraz toreb ekologicznych przekażemy na pomoc mieszkańcom Wilkowa w woj. lubelskim. Chcemy pomóc powodzianom wrócić przed zimą do ich domów (wciąż mieszkają na poddaszach, u znajomych, lub w kontenerach mieszkalnych). Dlatego planujemy zakup osuszaczy, które przyspieszają wysuszenie wciąż mokrych murów. Koszt jednego osuszacza to 2000-3000 zł (cena zależy od parametrów).

Drugi cel to fundusz stypendialny dla dzieci. Fundusz 9 lat temu założył ks. Mietek Dziewiecki i do dziś pomaga młodzieży, która ucierpiała w powodzi w 2001. Jak się wtedy okazało, po powodzi, kiedy rodziny nie mają źródła utrzymania i oszczędzają na wszystkim, oszczędzają także na edukacji dzieci. Jednorazowa wpłata w wysokości 2000 zł zapewnia roczne stypendium dla jednej osoby (wypłacane w kwocie 200 zł miesięcznie, przez 10 miesięcy nauki). Wpłata 4 tys., 6 tys. itd. zwiększa o kolejne osoby listę stypendystów.

Co uda nam się zrealizować z naszych planów? Mamy nadzieję, że jak najwięcej! Po zakończeniu Jarmarku będziemy Was informować ile pieniędzy zebraliśmy i na które z powyższych celów je przeznaczymy.

Brak komentarzy: