Strefa dziecka podczas Jarmarku Świętego Jacka



Tegorocznemu Jarmarkowi św. Jacka będzie towarzyszyła Strefa Dziecka współorganizowana przez Fundację Sto Pociech. W dniach 13-15 sierpnia Jarmarku Fundacja będzie otwarta dla wszystkich gości w godz. 10-19.


Strefę Dziecka otworzą działania edukacyjne. W sobotę, 13 sierpnia najmłodsi zdobędą umiejętności kulinarne pod okiem mistrzów ze Szkoły na Widelcu. Następnie nauczą się pomagać osobom niepełnosprawnym i lepiej poznają ich świat. Przygotują się także do wakacyjnych podróży dzięki zajęciom Kolejowego ABC, przygotowanym przez Urząd Transportu Kolejowego. W niedzielę 14 sierpnia Dominikanie zapoznają najmłodszych z legendami o swoich patronach – św. Jacku i św. Dominiku, których postacie dzieci ożywią podczas warsztatów plastycznych. 15 sierpnia, w poniedziałek, Fundację Sto Pociech odwiedzi pisarka Zofia Stanecka, która opowie o tym jak się tworzy książkę i poprowadzi warsztaty związane z jej książkami o dobrym zachowaniu –„Damą być”, „Rycerzem być”. 


Wszystkie warsztaty odbędą się w Fundacji Sto Pociech przy ul. Freta 22 w Warszawie, są bezpłatne, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, prosimy o wcześniejsze przybycie.


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM STREFY DZIECKA JARMARKU ŚW. JACKA:

13.08. 2016 (sobota) – Edu Strefa

12.00 - 15.00 - Szkoła na widelcu - warsztaty edukacyjno-kulinarne dla najmłodszych
Każdy warsztat trwa 20-25 minut. Dzieci samodzielnie przygotowują potrawy pod okiem mistrzów kulinarnych. Ilość miejsc ograniczona. Rozpoczęcie warsztatów kolejno:


I-12:00, II-12:45, III-13:30, IV-14:15; miejsce: taras Kawiarenki Fundacji Sto Pociech lub w przypadku złej pogody kuchnia w piwnicy Fundacji. Warsztaty dla dzieci od 4 roku życia.

Fundacja Szkoła na Widelcu działa  na rzecz poprawy jakości żywienia dzieci w szkołach i przedszkolach, uczy jak jeść zdrowo, ale również smacznie. Tworzy i realizuje innowacyjne programy edukacyjno-kulinarne dla dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników stołówek, bazujące na połączeniu zajęć teoretycznych i praktycznych. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci nie tylko gotują, ale poszerzają swoją wiedzę – uczą się skąd pochodzą produkty, jak się je uprawia lub wytwarza. Dodatkowo ćwiczą umiejętność pracy zespołowej i zachowania przy stole.


16.00 - 17.00 - Kolejowe ABC – zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 4-8 lat; miejsce: Sala Warsztatowa Fundacji Sto Pociech.


Kolejowe ABC to kampania prowadzona przez Urząd Transportu Kolejowego. Zajęcia prowadzone w ramach kampanii mają na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowo-kolejowym oraz naukę zasad i zdobycie przez dzieci umiejętności przydatnych nie tylko podczas korzystania z usług transportu kolejowego. Zajęcia Kolejowego ABC zwiększają świadomość dzieci i młodzieży w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa i odpowiedzialności w podróży.


17.30 - 19.00 - „Każdy inni, wszyscy tacy sami” – warsztaty o niepełnosprawności.

Podczas warsztatu dzieci dowiedzą się m.in. jak nalać wodę do kubka nie widząc, czy głuchy to to samo co głuchoniemy. Poznają język migowy i alfabet Lorma; miejsce: ogród Fundacji Sto Pociech. Warsztat dla dzieci w wieku  4-10 lat, liczba miejsc ograniczona.

14.08. 2016 (niedziela) Strefa Jacka


Strefa Jacka – to niedzielny czas spotkania ze św. Jackiem i św. Dominikiem. Legendy o swoich założycielach przeczytają ojcowie dominikanie z Freta, a związane z nimi warsztaty plastyczne poprowadzą doświadczeni edukatorzy. Warsztaty odbędą się w ogrodzie Fundacji, przeznaczone są dla dzieci od 3 roku życia. Maluchom może się przydać pomoc rodziców.

11.30-11.45 Legenda o tym jak modlitwa św. Jacka ocaliła zniszczone plony


12.00-12.45 – warsztat plastyczny


13.00-13.15 – Legenda o św. Jacku przechodzącym przez Wisłę


13.30-14.15 – warsztat plastyczny


15.00 – 15.15 Legenda o św. Dominiku


15.15-16.00 warsztat plastyczny

15.08.2016 (poniedziałek) Rycerzem być, damą być… Spotkanie z Zofią Stanecką


11.30-12.30 Spotkanie i warsztaty plastyczne prowadzone przez Zofię Stanecką - autorkę popularnej serii książek o Basi. Podczas spotkania pisarka opowie o swoich najnowszych książkach „Rycerzem być” i „Damą być”. Możliwość zakupu książki z autografem w promocyjnej cenie. Ogród Fundacji.


13.30-14.30 Radosne pląsy. Zabawy przy muzyce pozwalające uwolnić emocje i świetnie się bawić. Prowadzone przez animatorów z Przedszkola nr 89 w Warszawie. wiek: 3-6 lat. Sala warsztatowa.


15.00-15.45 – Spektakl „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu kadry pedagogicznej z Przedszkola nr 89 „Niezapominajka". Ogród Fundacji lub sala warsztatowa.






Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Startujemy już jutro

Różnorodny program spotkań i warsztatów podczas tegorocznego Jarmarku

Nowenna do Św. Jacka - 800 intencji na 800 lecie Dominikanów