Informacje prasowe

Warszawa, 6 sierpnia 2018 r.

Serwis prasowy


Charytatywny Jarmark św. Jacka na Nowym Mieście

Jarmark Świętego Jacka to wydarzenie o kilkunastoletniej tradycji. W tym roku stoiska handlowe przed kościołem oo. Dominikanów przy ul. Freta 10 będą otwarte 15, 18 i 19 sierpnia. Jarmarkowi będą towarzyszyły warsztaty i spotkania w Strefie Dziecka w pobliskim ogrodzie Fundacji Sto Pociech w dniach 15-19 sierpnia. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na wykupienie obiadów szkolnych dla 250 dzieci w całej Polsce.
Jarmark św. Jacka jest co roku w połowie sierpnia przyciąga wielu warszawiaków i turystów. Całkowity dochód z tego przedsięwzięcia przeznaczony zostanie na główny cel Grupy Charytatywni Freta – dożywianie dzieci. We wrześniu, wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym, odbędzie już ósmy sezon dożywiania dzieci w szkołach.  
15, 18 i 19 sierpnia plac przed kościołem św. Jacka przy ulicy Freta zajmą stoiska handlowe. Będzie można na nich nabyć m.in. rękodzieło, biżuterię, ozdoby, ceramikę, obrazy, przetwory domowe oraz książki i płyty winylowe z antykwariatu. Na jednym ze stoisk odbędzie się, znana odwiedzającym Jarmark św. Jacka, fanteria – gdzie każdy los wygrywa. Ci, którym szczęście będzie sprzyjało, mają szansę wygrać teatrów i restauracji, książki, płyty z autografami artystów i wiele innych. Po udanych zakupach odwiedzający Jarmark będą mogli odpocząć w charytatywnej kawiarni, gdzie czekają na nich napoje i domowe ciasta.
W niedzielę 19 sierpnia na Jarmarku pojawi się specjalne stoisko z pierogami. Pomysł nawiązuje do legendy dominikańskiej, wedle której podczas głodu po najazdach tatarskich w 1240 r. św. Jacek Odrowąż karmił ubogich pierogami.
Z kolei 15 sierpnia o godz. 13:00 podczas oprowadzania z przewodnikiem będzie można poznać historię kościoła św. Jacka i ciekawostki z nim związane.
Jarmarkowi św. Jacka będzie towarzyszyła Strefa Dziecka, Będzie to specjalna przestrzeń i czas dla rodzin, które pragną ciekawie spędzić czas. Nie zabraknie licznych atrakcji dla dzieci, a rodzice także znajdą coś dla siebie. Zajęcia w odbywają się w ogrodzie i pomieszczeniach fundacji Sto Pociech przy ulicy Freta 20/24a w dniach 15-19 sierpnia od godziny 11:30. W sobotę 18 sierpnia o godz. 16:00 odbędzie się tam również spotkanie rodziców- praktyków edukacji domowej.
Szczegółowy program Jarmarku św. Jacka  jest dostępny na stronie www.jarmarkjacka.blogspot.com

Brak komentarzy: